Administratorzy Strony szanują prywatność swoich Użytkowników. Więcej o plikach cookies i ochronie danych osobowych przeczytasz tutaj. 

Wrocław, Hala Stulecia

20 - 22.04.2018

Daj się wkręcić w rowerowe szaleństwo w Hali Stulecia! Dolnośląski Festiwal Rowerowy 2018 to druga edycja święta rowerzystów.

Dolnośląski Festiwal Rowerowy 2018 to druga edycja święta rowerzystów i pasjonatów aktywnych form spędzania wolnego czasu na dwóch kołach, w regionie uznawanym za rowerową stolicę Polski. To połączenie imprezy wystawienniczej z kongresem rowerowym oraz atrakcjami sportowymi. Na jeden kwietniowy weekend (20-22.04.2018) zamienimy wrocławską Halę Stulecia w strefę dobrej, rowerowej zabawy.

Po raz pierwszy DFR zagościł w Hali Stulecia w maju 2017 r. Firmy branżowe, profesjonalni kolarze, amatorzy i pasjonaci dwóch rowerowych kół, a także samorządy z całej Polski spotkały się na święcie, jakiego jeszcze na Dolnym Śląsku nie było.

Festiwal skierowany jest zarówno do osób, które uprawiają kolarstwo zawodowo, jak i amatorsko oraz do tych, którzy rower traktują jako świetną formę wypoczynku, środek transportu, okazję do poznawania i odkrywania uroków tej bliższej i nieco dalszej okolicy.

To nie przypadek, że spotykamy się w kwietniowy weekend w Hali Stulecia. Wybraliśmy dla Was najlepszy moment na zaplanowanie wakacyjnych aktywności i w jednym miejscu – wyjątkowym kompleksie Hali Stulecia - chcemy pokazać potencjał i frajdę jaką można czerpać z rowerów. Bez względu na to czy jesteś zawodowym kolarzem, miejskim cyklistą, a może marzy Ci się wyprawa rowerowa z sakwami na drugi koniec Polski – z nami nie będziesz się nudził!

Do Waszej dyspozycji oddajemy m.in. ekspertów, którzy pomogą dopasować niezbędny sprzęt, podpowiedzą m.in. czym się kierować przy jego wyborze, jak poruszać się bezpiecznie po drogach oraz jak zaplanować dłuższe rowerowe wyprawy. Zaopatrzeni w niezbędną wiedzę teoretyczną będziecie mogli zapoznać się z ofertą turystyczną dolnośląskich gmin oraz sprawdzić w praktyce jaką przyjemność sprawia aktywność fizyczna.

Do zobaczenia w rowerowym Wrocławiu - mieście spotkań, rowerów, krasnoludków i magicznego klimatu.

Sprawdź co przygotowaliśmy!

TARGI TURYSTYCZNO-ROWEROWE

Rowery, wyposażenie, odzież kolarska i nowinki z branży – swój kolarski zestaw skompletujecie właśnie na naszych targach. Dodatkowo powiemy Wam gdzie warto pojechać i co zobaczyć w trakcie rowerowych wypraw!

KONGRES ROWEROWY

Debaty, warsztaty i panele dyskusyjne. Dziennikarstwo, psychologia sportu, dobre praktyki rowerowe - m.in. o tym porozmawiamy w trakcie kongresu.

STREFA CHILLOUT I ATRAKCJE SPORTOWE

Dla każdego coś pysznego, a potem czas na sportowe zmagania. Trening czy wyścig – na co się zdecydujecie?